West Coast Swing, baltųjų Lindyhop'as (video papildyta)

Pagrindinis > Šokių stiliai > West Coast Swing, baltųjų Lindyhop'as

Kaip atsirado ir evoliucionavo modernusis "West Coast Swing"? Jei Google įvesite "West Coast Swing Dancing", atrasite puslapius, kur galėsite pasiskaityti bent kelias versijas. Šiame straipsnelyje pateiksime Michael Quebeck versiją. Jis, kaip ir kiti autoriai, sutinka, kad norint suprasti kas yra "West Coast Swing" būtina suprasti kas yra "Lindyhop". Be "Lindyhop" nebūtų "West Coast Swing", nes antrasis atsirado iš pirmojo.

Šokio "Lindyhop" pavadinimas atspindi įvairius šokius šokamus pagal svingo muziką. Dažniausiai juo apibūdinami šokių stiliai, kurie buvo šokami 1930 aisiais "Savoy Ballroom" Harleme Niujorke. Iš "Charlstono" ir "Black bottom" šokių stilių ir gimė modernusis Lindyhopas, kurio mokomės šiandien.

Du pagrindiniai Lindyhopo stiliai, kurių mokomasi šokių mokyklose yra "Savoy" stilius ir "Hollywood Style" arba "Smooth Lindy Style"."Savoy" stiliaus pagrindą sudaro žingsniai ir figūros, kurias 30-aisiais, 40-aisiais, šoko tokie šokėjai kaip  Frankie Manning, George Snowden ir Norma Miller. "Smoth Lindy Style" pradininkas buvo Dean Collins, kuris išmoko "Savoy" stiliaus Harleme ir jį atvežė į vakarų krantą Los Angeles. Šis stilius vėliau ir buvo pavadintas "West Coast Swing".

Taip jau atsitiko, kad antrojo pasaulinio karo metu afro-amerikiečiai "Savoy" stiliaus inovatoriai Frankie Manning, Norma Miller, Willa Mae Ricker, All Mins rytų krante aktyviai nebešoko. Baltieji jų kolegos (Dean Collins, Jewel McGowan) vakarų krante šoko toliau ir 40-aisiais. Gal ir ironiška, bet jie tai darė pagal kitą vėlgi afro-amerikiečių stiliaus muziką "Rhythm and Blues" . Juodasis "Rhytm and blues" vėlyvais 50-aisias evoliucionavo į mums geriau pažįstamą Ronkenrolą.

Šokių mokytojas Arthur Murray savo šokių studijose, naudojo pačius moderniausius muzikos stilius, taip pat ir Rokenrolą. Bet dėl jo kontraversiškumo ir tam tikro populiarumo sumažėjimo 50-aisiais buvo nuspręsta, kad Rokenrolo muzika ir pavadinimas nėra tinkami apibūdinti "Smooth Lindy" šokio stiliaus. Arthur Murray šokių studijoje dirbantis šokių mokytojas Skippy Blair pasiūlė kitą pavadinimą "Western Swing". Deja, bet daugeliui studijos lankytojų šis terminas asocijavosi su "Country and Western" šokiais todėl gimė kitas, konkretesnis pavadinimas- "West Coast Swing".

Nuo to laiko terminas "West Coast Swing" reiškė Lindyhop'ą (Smooth Lindy) šokamą vakarų krante Kalifornijoje tokių baltųjų šokėjų kaip Dean Collins, Jewel McGowan, Lennie Smith, Jeannie Veloz. O "East Coast Swing" reiškė Lindyhop'ą šokamą juodaodžių šokėjų rytų krante, kurio pradininkai Harlemo "Savoy" klube buvo All Minns, Mama Lu Parks, Norma Miller, na ir žinoma Frankie Manning.

Pavadinimas "West Coast Swing" prigijo, bet tai ne vien pavadinimas! Pridėkite pramoginių šokių techniką, standartizuotas figūras, galimybę šokti pagal nuolat besikeičiančias muzikos formas vakarėliuose, bei varžybose, ir jūs gausite tai kuo šiuo metu tapo "West Coast Swing". 

Čia galite pasižiūrėti kaip atrodo abu šie stiliai kuriuos atlieka viena ir ta pati pora. Iš pradžių "West Coast Swing"- baltųjų Lindyhop'as. Po pertraukėlės "East Coast Swing", afro-amerikiečių "Savoy style" Lindyhop'as.

O čia, daug kartiniai West Coast Swing pasaulio čempionai Jordan Frisbee & Tatiana Mollmann (naujausia kompozicija).

West Coast Swing'as dažną kartą yra kritikuojamas dėl jo nenatūralumo ir dirbtinumo. Manau šis video išsklaidys bet kokias abejones, kad taip nėra. Video, straipsnio kontekste, įdomus ir tuo, kad afroamerikietis šoka WCS su baltaja! Jei čia nenatūralu ir nemuzikalu, tuomet kas yra natūralumas? 

Komentarai (4)
privaloma
privaloma (neskelbiama)

privaloma

Nebūk homofobas Broniau, kartais yra visai ne taip kaip atrodo. Visų šokių choreografijos rimtiems pasirodymams dažniausiai būna sustatomos iš anksto. O video dar paieškosiu kito, kad WCS labiau parodytų save. To Egle: WCS yra paveldėjęs rafinuotą pramoginių šokių techniką. Ir dėl to klišos kojos, šokant WCS, ypač aukštesniame lygyje yra sunkiai suvokiamas dalykas. Dėl video, tai tiesiog neradau kito, kuriame būtų šokami abu stiliai. O čia pasitaikė 2 viename. :)) To Emilija: Čia Frenkie Manning'o knygoje taip rašoma? Ačiū už patikslinimą!

šokis.lt
2010-10-17 09:38

LAbai grazu, bet vyras atrodo baisiai gejiskai. Be to, aiskiai choreografija turi buti is anksto sustatoma, kad gerai atrodytu sokis. Zodziu, arba blogai parinkti video, arba WCS nusileidzia lindziui ir as liksiu hopperiu :)

Bronius
2010-10-16 17:51

Siulau pastebeti, kad pirmajame video soke sokejai, jeigu ir yra geri west coast'e, tai lindy hop'e jie tiesiog failina!!! Jokio bouncingo, judesiai dirbtiniai, jokio susijungimo su muzika. Tegul jie west coast'a toliau ir soka, tuo labiau kad ten dirbtinumas giriamas.

Egle
2010-10-16 17:48

Norma Miller nebuvo juoduju Lindy hop'o pradininke, bent jau Frankie Manning'o zodziais. Ji prisijunge prie lindy hop'eriu gerokai veliau. Na, bet siaip neblogas straipsnis, gan tikslu viskas :) Bravo!

Emilija
2010-10-16 17:43

Šokių kursų paieška ir registracija

Išsirinkite šokių kursų programą ir registruokitės internetu.

Kalendorius / Tvarkaraštis

Pr An Tr Ke Pn Š S
    123
456 7 8910
11 1213 14 151617
18 1920 21 222324
25 2627 28    

Populiariausi straipsniai

Naujienų prenumerata

Draugai

Šokių studijos
hoppers.lt
tpsokiustudija.lt

Kaimo turizmas
zaliojistotele.lt

Muzika
gmgyvai.lt