Madingas hobis. Pramoginiai šokiai

Pagrindinis > Šokių stiliai > Madingas hobis. Pramoginiai šokiai

Manoma, jog išanalizavus žmogaus šokį galima patekti į jo sielą. Praktiškai į kiekvieną judesį galite įdėti savo jausmus, kuriuos jaučiate: pagarbą, susižavėjimą, nepasitenkinimą, kančią, švelnumą ar meilę. Pramoginiai šokiai – tai puikus būdas įdomiai praleisti laiką ir atrasti savyje kažką naujo. Pradėti šokti pramoginius šokius gali bet kurio amžiaus žmonės, nes fizinis krūvis nėra toks didelis kaip sporte arba balete.

Kuo naudingi šokiai

Be pasimėgavimo pačiu šokiu jūs gaunate galimybę naudingai praleisti laiką. Proginiai šokiai naudingi fiziniam vystymuisi, šokant pagerėja kvėpavimo ir širdies – kraujagyslių sistemos darbas. Šokiai gali ne tik sustiprinti jūsų sveikatą, bet ir kardinaliai pakeisti išvaizdą (žinoma, tik į geresnę pusę). Žmones, kurie yra profesionalūs šokėjai arba tik mėgėjai, iš karto galima pažinti. Nesvarbu, tai būtų moteris ar vyras, žmogaus eisena lengva ir grakšti, nors jis ir vilkėtų žieminius rūbus. Šokėjas lyg plaukia pažeme aukštai iškėlęs galvą, ištiesęs pečius. Kitaip ir negali būti: juk šokant valsą, tango arba fokstrotą poros judesiai turi būti darnūs. O jeigu jūs susikūprinsite, pakelsite pečius, šokti bus nepatogu ir galų gale jūs vienas kitam pradėsite mindžioti ant kojų. Todėl, norite to ar nenorite, šokant susiformuos taisyklinga laikysena. Šiandien vis populiaresni ir populiaresni tampa Lotynų Amerikos šokiai. Jie pakeri savo ugningumu ir judesių grakštumu. Tačiau jų visų pagrindas – klubų judesiai (ir gana energingi). Tai puikiausia priemonė norint suformuoti grakščią taliją ir gražią klubų liniją.

Be to, šokiai padeda susidoroti su kai kuriais kompleksais. Kuo ilgiau tobulinate šokio meną, tuo grakštesni ir laisvesni tampa jūsų judesiai. Ir jūs įgyjate vis didesnę ir didesnę saviraiškos galimybę.

Ir tikriausiai pats svarbiausias momentas – proginiai šokiai gerina nuotaiką, jūs pasikraunate pozityvios energijos. Juk tuomet, kai jums pavyksta koks nors sudėtingas, bet labai gražus judesys, jūs džiaugiatės sėkme ir patiriate teigiamas emocijas.

Šokti vienai ar poroje?

Pradžioje jūs turite apsispręsti, kas jums labiau patinka: šokti be partnerio ar vis dėlto poroje.

Jeigu jūs esate savarankiška ir nenorite, kad jums vadovautų, ką ir kaip šokti (o tai neišvengiama, nes porą visuomet veda partneris), rinkitės individualius šokius, pavyzdžiui, ispanišką flamenko arba arabišką pilvo šokį.

O jeigu jūsų negąsdina priklausomybė šokant, drąsiai eikite į pramoginių šokių mokyklą. Juk tik ten jūs galėsite susipažinti su romantišku valsu, įsisavinti ekspresyvųjį tango, išmokti dinamišką džaivą.

Užsiėmimai pramoginių šokių mokykloje

Jeigu jūs nusprendėte mokytis pramoginių šokių, derėtų pradėti nuo pradžiamokslio, tai yra nuo pagrindinių laisvo judėjimo pagal muziką principų. To jus tikrai išmokins bet kurioje šokių mokykloje.

Pagal tai, kaip jūs šokate, judesiai sudėtingėja, fizinis krūvis didėja. Pirmajame mokymosi etape dėstytojai kreipia dėmesį į tai, kad kiekvienas atskiras judesys būtų atliktas teisingai. Bet kuo ilgiau jūs mokotės, tuo daugiau akcentuojama šokio kompozicija (iš pradžių visiškai paprasta, o paskui vis sudėtingesnė ir gražesnė).

Viskas, ko reikalaujama iš jūsų per užsiėmimus, – tai dėmesingai klausyti dėstytojo ir stengtis kiek įmanoma tiksliau pakartoti ir prisiminti jo rodomus šokio judesius.

Komentarai (3)
privaloma
privaloma (neskelbiama)

privaloma

Ar bandėt pasinaudoti skyreliu "Ieškau šokio partnerio"?

šokis.lt
2012-01-09 13:18

norecia sokti pramoginius sokius bet partneriaus neturiuu

karina
2011-11-09 21:23

Noreeeciau labai sokti pramoginius sokius. Bet labiau traukia sokti su partneriu. o partnerio neturiu ://

Greta
2011-09-26 20:57

Šokių kursų paieška ir registracija

Išsirinkite šokių kursų programą ir registruokitės internetu.

Kalendorius / Tvarkaraštis

Pr An Tr Ke Pn Š S
    123
456 7 8910
11 1213 14 151617
18 1920 21 222324
25 2627 28    

Populiariausi straipsniai

Naujienų prenumerata

Draugai

Šokių studijos
hoppers.lt
tpsokiustudija.lt

Kaimo turizmas
zaliojistotele.lt

Muzika
gmgyvai.lt