Kuris linijinių šokių Pasaulio čempionas yra tikrasis?

Pagrindinis > Šokių stiliai > Kuris linijinių šokių Pasaulio čempionas yra tikrasis?

Be jokios abejonės linijiniai šokiai (Line dance) įsitvirtino Lietuvos šokio bendruomenėje. Šio šokio stiliaus gerbėjų skaičius Lietuvoje paskutiniuosius 5 metus augo ir gali būti, kad šiuos šokius šokančiųjų jau turime apie 3-4 tūkstančius. Tai džiugina ir stebina net visko mačiusius užsienio šalių šokių mokytojus. Auga ir šokėjų lygis ir kai kuriems jų jau nebeužtenka vien šokių pamokų, vakarėlių, švenčių, ir festivalių. Šokėjai nori pasivaržyti tarpusavyje ir tam tikslui organizuojamos šių šokių varžybos ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje. Varžybos dalykas rimtas ir jei varžaisi, privalai žinoti kas yra varžybų organizatoriai, kokias struktūras jie atstovauja, pagal ką būsi vertinamas ir ar tavo iškovotas garbingas titulas yra tikras. 

O susigaudyti šiuose dalykuose iš ties nėra lengva, gal todėl, kad linijinių šokių varžybų tradicijos nėra gilios. Ir šiuo metu įvairūs šokių mokytojai buriasi ir kuria organizacijas, kurios rengia varžybas šokėjams ir tai puiku. Tačiau šis procesas turi ir neigiamą atspalvį. Ką tik susikūrusios ir skambiais pavadinimais pasivadinusios organizacijos, asociacijos, federacijos, surengę vos keletą varžybų, pradeda klaidinti savo šokėjus dalindamos jiems skambius titulus- "Europos Čempionas" ar net "Pasaulio čempionas".

Tokių organizacijų tinklapiuose mažai naudingos ir tikslios informacijos apie pačią organizaciją, jos struktūrą, istoriją, įkūrėjus, narių skaičių. Ko nestinga, tai skambių epitetų: "Pasaulinė organizacija", "Europos ir Pasaulio čempionatų rengėja", "Linijinių šokių Meka". O vietoje rimtos informacijos, šokėjai raginami sudalyvauti kokioje nors apykvailėje organizacijos rėmėjų apklausoje. Kad ir : "Ką šokėjai deda ant skrudintos duonos? 1. Džemą; 2. Pupeles; 3. Sūrį; 4. Marmeladą; 5. Kita..."

Siūlome į visa tai pasižiūrėti skeptiškai ir panagrinėti bent jau svarbiausias organizacijas, linijinių šokių varžybų rengėjas. Tai darysime pasitelkdami tam tikrus kriterijus. Pirmas, ar susikūrusi organizacija yra pripažinta kitų rimtų ir seniai žinomų šokėjus ir šokių klubus, įvairiose šalyse, vienijančiose struktūrose kaip IDSF (International Dance Sport Federation). Antras, ar organizaciją pripažįsta visiems gerai žinomas IOC (International Olympic Committee). Trečias, organizacijos vykdomų varžybų įvairiose pasaulio šalyse skaičius.

1. United Country Western Dance Council (UCWDC);

Seniausia 1989 metais JAV, Pensylvanijos valstijoje registruota, ne pelno siekianti organizacija. UCWDC organizuoja linijinių šokių varžybas, seminarus, pateikia reikalavimus dalyvių aprangai, yra parengusi varžybų taisykles, sertifikuoja teisėjus. Rengia Pasaulio čempionatą. 2008m. gruodžio mėnesį Barselonoje, buvo pasirašyta IDSF ir UCWDC sutartis, kurioje nurodoma, kad IDSF pripažįsta, kad UCWDC yra vienintelė organizacija atstovaujanti Country Western ir Linijinių šokių stilius pasaulyje ir turinti teisę nustatyti taisykles pagal kurias bus vykdomos varžybos. Kaip žinome IDSF yra IOC (International Olympic Committee) narys, todėl per šį susitarimą UCWDC nariams atsiveria galimybė dalyvauti vasaros Olimpinėse žaidynėse.

UCWDC teigia, kad organizuoja varžybas 5 žemynuose, 20 šalių. Deja, bet patikrinti šią informaciją yra sudėtinga. Iš varžybų tvarkaraščio aišku, kad didžiausias skaičius jos organizuojamų renginių 2011m. vyks skirtingose JAV valstijose ir tik keli Japonijoje, Belgijoje, Norvegijoje.

2. World Country Dance Council (WCDF)

Nepavyko rasti viešai prieinamos informacijos kada ši organizacija buvo įkurta ir koks jos statusas. Organizacija savo tinklapyje nurodo, kad jos steigėjai yra 14 šokių mokytojų, dauguma jų europiečiai. WCDF taip pat organizuoja linijinių šokių varžybas, seminarus, turi varžybų taisykles ir reikalavimus dalyvių aprangai, rengia linijinių šokių Pasaulio čempionatą. Taip pat nėra jokios informacijos ar WCDF yra pripažinta tokių žinomų struktūrų kaip IDSF ir IOC. 

WCDF teigia, kad organizuoja linijinių šokių varžybas "world wide" (pasauliniu mastu), bet savo tinklapyje nurodo, savo atstovus tik 16-oje Europos valstybių įskaitant ir Lietuvą.

*

Puiku, kad dalis linijinių šokių šokėjų dalyvauja abiejų šių organizacijų varžybose. Žiūrint neformaliai, didelio konflikto ko gera nėra, tereikėtų prie titulo "Pasaulio linijinių šokių čempionas" pridėti prierašą, kurios organizacijos rėmuose buvo iškovotas šis titulas. Deja, bet varžybų organizatoriai, tyčia ar netyčia, tai padaryti pamiršta.

(Bus papildyta)

Parengta pagal:

1. www.ucwdc.org
2. www.idsf.net
3. www.worldcdf.com
4. www.wikipedia.org
5. www.15min.lt

Komentarai (0)
privaloma
privaloma (neskelbiama)

privaloma

Šokių kursų paieška ir registracija

Išsirinkite šokių kursų programą ir registruokitės internetu.

Kalendorius / Tvarkaraštis

Pr An Tr Ke Pn Š S
    123
456 7 8910
11 1213 14 151617
18 1920 21 222324
25 2627 28    

Populiariausi straipsniai

Naujienų prenumerata

Draugai

Šokių studijos
hoppers.lt
tpsokiustudija.lt

Kaimo turizmas
zaliojistotele.lt

Muzika
gmgyvai.lt