Federacijų (Asociacijų) keliai ir klystkeliai. (papildyta) (video)

Pagrindinis > Šokių stiliai > Federacijų (Asociacijų) keliai ir klystkeliai.

Iš Arūno Bižoko kalbos atvirajame Lietuvos Pramoginių Šokių Asociacijos susirinkime:

Tarptautinės šokių organizacijos WDC, WDC AL ir IDSA  

"LPŠA yra ne tik WDC, WDC AL bet ir IDSA narė. IDSA yra TAFISA (The Association for International Sport for All) narė, TAFISA pripažystama WHO (World Health Organiztion), UNESCO (United Nations Educational, Scientific and Cultural Organizaton), bei Tarptautinio Olimpinio Komiteto. Taigi ne tiesiogiai, bet per TAFISA, IDSA yra pripažystama Tarptautinio Olimpinio Komiteto. Todel teiginys, kad iš visų šokių organizacijų tik vienintelė IDSF turi Olimpinį pripažinimą nėra absoliučiai teisingas."

 Vis tik, pabandykime greitai ir paprastai išsiaiškinti apie ką kalba Pasaulio čempionas...

Trumpas žodynėlis žaliems:

IOC (International Olimpyc Committee) - Tarptautinis Olimpinis Komitetas

IDSF (International Dance Sport Federation) - Tarptautinė sportinių šokių federacija. Gavusi savo pavadinimą 1990-aisiais metais. Kuomet siekiant narystės IOC pramoginiai šokiai mirė galutinai ir juos pakeitė sportiniai šokiai.

WDC (World Dance Council) - Pasaulio Šokių Taryba. Dabartinį savo pavadinimą gavusi 2006-aisiais metais.

IDSA (International Dance Sport Association) - Ukrainoje įsteigta, tarptautinė šokių sporto asociacija.

TAFISA (The Association For International Sport for All) - Tarptautinė asociacija "sportas visiems".

Kitos, tekste minimos organizacjos, nėra mums šiuo momentu tokios svarbios.

Gal pradėkime nuo to, kad "kalba eina" apie dviejų organizacijų IDSF ir WCD nesutarimus ir jų kartais nelabai gražią kovą dėl sportinių šokių pasaulio rinkos dalies. Anksčiau, WDC rūpinosi tik profesionaliais pramoginių šokių šokėjais ir jų varžybomis. Tačiau WDC Amateur League (Mėgėjų lygos) projektas, startavęs 2007m. galutinai supriešino šias dvi organizacijas.

Senoji IDSF iš pradžių nejautė didelės grėsmės iš WDC pusės. Kam gali pakenkti nauja, tokių struktūrų kaip IOC ar WORLD ANTI-DOPING AGENCY nepripažinta organzijacija? Niekam. Bet kai WDC pradėjo siekti tarptautinių struktūrų pripažinimo, (prisijungė prie "Pasaulinės Anti-dopingo agentūros"),  IDSF įsiuto nejuokais. Oficialiai paskelbė, kad nesitaikstys su "marionetinės" organizacijos WDC vedamu "partizaniniu karu", kurio tikslas atseit yra užkariauti IDSF organizacijos pozicijas turimas visame pasaulyje. Ir 2010m. įkūrė savo "IDSF Professional League" (Profesionalų lygą), o savo nariams uždraudė dalyvauti bet kokiose WDC organizuojamose varžybose. Tuomet prasidėjo nepasitenkinimai ir teismai jau iš šokėjų pusės, nes pirma- WDC, kad pritraukti kuo daugiau šokėjų į jos organizuojamus renginius, pasiūlė gerus piniginius prizus. O kam gi nereikia pinigų? Antra- WDC turi daug puikių, prestižinių renginių, tokių kaip "Blackpool Dance Festival", o IDSF savo šokėjams uždraudė dalyvavimą šioje pramoginių šokių "Mekoje".

Panašu, kad taikiai sugyventi kol kas nepavyksta. WDC teigia, kad šokėjai turi turėti laisvę šokti bet įvairiausių organizacijų rengiamose varžybose. IDSF, priklausydama IOC sako, kad norint patekti į Olimpines Žaidynes yra reikalinga tvarka ir vieninga pasaulinė šokėjų reitingavimo sistema (aišku po IDSF vėliava). WDC siekdama savo tikslų bendradarbiauja ir remia įvairiausio "plauko" organizacijas, tokias kaip IDU (International Dance Union) ir IDSA (International Dance Sport Association). IDSF- draudimais, sankcijomis ir apribojimais visus šokėjus bando išlaikyti po savo vėliava.

Deja, bet dėl vietos stokos neįmanoma apžvelgti visų šių organizacijų veiklos niuansų, tad grįžkime prie Pasaulio čempiono kalbos ir naujai įkurtos LPŠA (Lietuvos Pramoginių Šokių Asociacijos) veiklos. 

Ar LSŠA savo veiklą Lietuvoje vykdo korektiškai? Deja, bet pirmieji žingsniai abejotini:

1. Kalboje pateikiami netikslūs duomenys apie skirtingas organizacijas. Pagal kalbos ištrauką išeitų, kad LSŠA yra IDSA narys, IDSA yra TAFISA narys, TAFISA yra IOC narys, taigi LSŠA yra IOC narys? O ką tuomet veikia WDC? Juk WDC nėra IDSA narys. Nerimta.

2. Kuri, save gerbianti pramoginių šokių organizacija, prisideda prie vaikų hip-hop'o konkursų organizavimo? Nekompetetinga.

-------

Kokie bebūtų šių organizacijų tarpusavio santykiai, linkime, kad jos tarnautų ne savo, bet šokių bendruomenės interesams. Šokis ir šokėjai yra svarbiausia.

-------

Įdomus Rusijos TV reportažas apie mūsų visų mėgstamus pramoginius šokius. Privalumai ir trūkumai, politika, šokių biznis, užkulisinė veikla, daug gyvų interviu. Įdomu tiems, kas nėra susipažinęs su pramoginių šokių pasauliu. Deja tik rusiškai.

 

 

Komentarai (0)
privaloma
privaloma (neskelbiama)

privaloma

Šokių kursų paieška ir registracija

Išsirinkite šokių kursų programą ir registruokitės internetu.

Kalendorius / Tvarkaraštis

Pr An Tr Ke Pn Š S
    123
456 7 8910
11 1213 14 151617
18 1920 21 222324
25 2627 28    

Populiariausi straipsniai

Naujienų prenumerata

Draugai

Šokių studijos
hoppers.lt
tpsokiustudija.lt

Kaimo turizmas
zaliojistotele.lt

Muzika
gmgyvai.lt