Šokis populiarina muzikos atlikėjus (video)

Pagrindinis > Šokis ir visuomenė > Šokis populiarina muzikos atlikėjus

Žmonių besidominčių šokiu skaičius Lietuvoje nuolat auga. Gaila, bet Lietuvos populiariosios muzikos atlikėjai ir jų prodiuseriai neieško naujų būdų šia galimybe pasinaudoti. Dar mažai suprantama, kad šokis ir šokių bendruomenė gali padėti atlikėjams tapti populiariasniais, padidinti jų parduodamų muzikos albumų skaičių. Ir vėl teks mokytis iš Amerikos, Europos ir net iš Latvijos.

"The dance Advantage", taip pavadintas linijinių šokių mokytojų Barry & Dary Ann Amato projektas, kurio tikslas, kaip jie patys sako, nutiesti tiltą tarp muzikos atlikėjų ir šokėjų. Šokis šiame projekte naudojamas kaip marketinginis įrankis, populiarinantis atlikėjo kūrybą. 

Profesionalūs šokių mokytojai sukuria šokio choreografiją pagal tam tikrą atlikėjo dainą, kuri vėliau yra persiunčiama šokių mokykloms kartu su muzikos įrašais ir video klipais. Jei muzika ir sukurta choreografija yra geros, šokėjai noriai pagal ją šoka šokių pamokų ir vakarėlių metu, perka atlikėjo kompaktines plokšteles. Tokiu būdu yra daroma tiesioginė įtaka muzikos atlikėjo populiarumui ir karjerai.

Interneto tinklapyje www.thedanceadvantage.com  galite rasti šokių mokytojų Barry ir Dary Ann Amato interviu su atlikėja Rhonda Towns. O čia šokio video, kuris sėkmingai keliauja po Amerikos šokių mokyklas populiarindamas atlikėją ir keldamas jos reitingus.

Rhonda Towns - "Slow Rain" Linedance from The Dance Advantage on Vimeo.

Šokio teikiamais privalumais naudojasi ir mūsų kaimynai Latviai. Lauris Reiniks dainai "Bėgu vėl" buvo sukurtas šokis, kurio mokytis buvo kviečiami visi norintys. Pasekmės akivaizdžios, atlikėjo video klipas Internete peržiūrėtas jau 483 534 kartus!

Lauris Reiniks dainos "Bėgu vėl" video klipas:

Pagal dainą sukurta Choreografiją galite rasti čia: Choreografija

Lauris Reiniks pasirodymas Lietuvos žiūrovui "Šok su manimi" projekto metu:

Pasirodymo pabaigoje matome išbėgančias šokėjas, kurios kartu su atlikėju šoka išmoktą choreografiją. Turiu pastebėti, kad sukurta choreografija nelabai tinka šokių mokyklos formatui. Abejoju ar šokėjai ją šoktų kiekvieno šokių užsiėmimo metu, bet bandymas tikrai geras. Viliuosi, kad Lietuvos populiariosios muzikos atlikėjai taip pat pasinaudos šokio ir šokių bendruomenės jiems teikiamomis galimybėmis.

Komentarai (0)
privaloma
privaloma (neskelbiama)

privaloma

Šokių kursų paieška ir registracija

Išsirinkite šokių kursų programą ir registruokitės internetu.

Kalendorius / Tvarkaraštis

Pr An Tr Ke Pn Š S
 12 3 456
789 10 111213
141516 17 181920
212223 24 252627
282930 31    

Populiariausi straipsniai

Naujienų prenumerata

Draugai

Šokių studijos
hoppers.lt
tpsokiustudija.lt

Kaimo turizmas
zaliojistotele.lt

Muzika
gmgyvai.lt