Jeigu surastume galimybę prisidėti prie kilnaus tikslo...

Pagrindinis > Šokis ir visuomenė > Jeigu surastume galimybę prisidėti prie kilnaus tikslo...

Gerbiami šokių ir pedagogų bendruomenės nariai!

Į mus kreipėsi choreografijos mokytojas Rimantas Žoštautas, prašydamas žmogiško supratimo ir pagalbos sunkiu ligos atveju. Rimantas – choreografijos mokytojas. Nuo 1998 m. yra dirbęs Šančių, Veršvų, Jėzuitų, S Dariaus ir S. Girėno gimnazijose. Vedė choreografijos pamokas, šiuolaikinių ir pramoginių šokių būrelių užsiėmimus. Jo paruošti mokiniai – daugkartiniai miesto choreografijos festivalių dalyviai ir laureatai.

Mokytojo rengtų šokių choreografija išsiskiria savo originalumu, ypatinga šokio technika, estetika. Vasarą vykusi Miesto moksleivių dainų šventė – paskutinis renginys, kuriame šoko mokytojo išugdyti S.Dariaus ir S.Girėno gimnazijos mokinių pramoginių šokių šokėjai. Po jos paslapčia atsėlino liga, ilgam atitraukusi Rimantą nuo pamėgtos darbinės veiklos, prikausčiusi prie invalido vežimėlio. Po atliktų medicininių tyrimų nustatyta tik preliminari diagnozė – mielitas. Tai labai reta, 1-8 pacientams iš 1 mln. gyventojų per metus diagnozuojama centrinės nervų sistemos komplikacija. Kadangi susirgimo priežastis ir tiksli ligos diagnozė nežinoma, gydymas nebuvo veiksmingas ir liga labai sparčiai progresuoja, atrofuodama kūno raumenis.   

Rimantui tik – 34 –eri, augina 3,5 metų dukterį. Šiuo metu jam suteikta I invalidumo grupė. Dabar gydomas namuose. Kadangi visos gydymo Lietuvoje galimybės jau išbandytos, šeima kreipėsi į Vokietijos Bonos universitetines klinikas, kurios specializuojasi analogiškų ligų gydymo srityje, dėl ištyrimo, tikslesnės diagnozės nustatymo ir gydymo. Ištyrimo išlaidų užsienio klinikose Lietuvos ligonių kasos nekompensuoja. Šeima tikisi, jog nustačius tikslią diagnozę būtų kompensuojamas gydymas ir lovadieniai. 

Tyrimai Vokietijoje Rimantui kainuos 5 tūkst eurų. Žmogui, kuris 10 mėn. gyvena tik iš invalidumo pašalpos, kurios didžiąją dalį išleidžia vaistams, tai didžiuliai pinigai. 

Rimantas kreipiasi į visus geros valios žmones, miesto pedagoginę bendruomenę, prašydamas finansinės paramos tyrimams atlikti. Nacionalinis šokio paramos fondas leido  Rimantui naudoti savo sąskaitą pinigų pervedimui.

Mieli ugdymo įstaigų vadovai, pedagogai! Mūsų miesto pedagoginę bendruomenę sudaro per 5 tūkst narių. Jeigu surastume noro,  laiko ir galimybių bent keletą litų paaukoti  šiam kilniam tikslui, suteiktume Rimantui viltį kovo 20 d. išvykti tyrimams į Vokietiją.

Pinigus reikėtų pervesti

Swedbank. "Nacionalinis šokio paramos fondas" sąskaita Lt 08 7300 0101 2912 7670.    Nurodant tikslą – Rimanto Žoštauto gydymui.

Rimanto telefonas pasiteiravimui: 860041441

 

Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjas Antanas Bagdonas

Kauno miesto choreografijos mokytojų metodinis būrelis

Komentarai (2)
privaloma
privaloma (neskelbiama)

privaloma

Stiprybes tau Rimantai ir kuo geresniu ziniu po kovo 20d.

Egidijus
2012-03-08 10:10

Rimantui didelės dvasios stiprybės ir ištvermės . Ir tikėjimo, kad bus geriau.Negali būt blogai...Nesu su juo pažįstama, nesu bendravusi, bet mačiau , kaip jis dirba.Nepaprasto tikslumo, didelės vidinės kultūros žmogus.Visada vietoje ir laiku.

Rimantė
2012-03-07 15:55

Šokių kursų paieška ir registracija

Išsirinkite šokių kursų programą ir registruokitės internetu.

Kalendorius / Tvarkaraštis

Pr An Tr Ke Pn Š S
    123
456 7 8910
11 1213 14 151617
18 1920 21 222324
25 2627 28    

Populiariausi straipsniai

Naujienų prenumerata

Draugai

Šokių studijos
hoppers.lt
tpsokiustudija.lt

Kaimo turizmas
zaliojistotele.lt

Muzika
gmgyvai.lt